İçeriğe geç

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Fiyatları

Profesyonel sosyal medya hesabı yönetimi

Sosyal medya hesabınızın, alelade postlar paylaşarak gelişmesini beklemekle zaman kaybetmeyin, işi uzmanına teslim edin.

 

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı fiyatları nedir?

Sosyal medya yönetimi yapan firmalar, ajanslar hangileridir, nasıl ulaşılabilir?

Size iyi bir haberimiz var!

Sosyal medya pazarlama yöneticisi buldunuz bile.

Evet, SEO ve sosyal medya yönetimi hakkında bilginiz yok ama sosyal medya hesaplarınız var.

Peki, ne yapacaksınız?

Biraz daha ayrıntılı konuşmaya var mısınız?

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ HİZMETİ

Sosyal Medya Yöneticiliği Nedir?

Sosyal medya yöneticisi nedir, ne iş yapar? Sosyal medya yönetimi neleri kapsar? Sosyal medya içerik üretimi programı var mı, varsa hangi programlar kullanılmalıdır? Sosyal medya yöneticiliği ücretleri nedir?

Hazırsak hemen başlayalım.

Sosyal medya yöneticiliği eğitimi, günümüzde artık çok önemli bir konu olmakla birlikte iş hacmi de en az sosyal medya sahipleri olduğu oranda geniştir. Marka ve dijital medya yöneticiliği rağbet gören bir alan olduğu için, bununla ilgili çeşitli üniversitelerde bölümler açılmaya başlandığı da biliyoruz. Yani, evet, sosyal medya yöneticiliği bölümü nedir diye merak edenler için de bu yazımızda birkaç tüyo vermiş olacağız. Bu sayede, nasıl sosyal medya yöneticisi olunur sorusuna da yanıt aramış olacağız.

Sosyal medya yönetimi uzaktan eğitim ile de geliştirilebilecek bir iş alanıdır. Bu anlamda uygulamalar ve çeşitli olanaklar mevcuttur. Veri ve başarı odaklı sosyal medya yönetimi ise daha ziyade deneyim ve pratik ister.

Diğer yandan, işinin uzmanı, hedef ve çözüm odaklı bir iş ortağıyla çalışmak, sosyal medya sahipleri için her zaman öncelikli tercih olmuştur.

Bu bağlamda, sosyal medya yönetimi hakkında bilgi isteyenler için diyebiliriz ki hesaplarınızı sizin yerinize en uygun şekilde yöneten, yönlendiren ve başarıyı en az sizin kadar hedefleyen iş ortaklarınız olarak yanınızdayız.

Sosyal medya yönetimi / yöneticisi nedir, sosyal medya uzmanı ne iş yapar, şöyle bir giriş yapmış olduk. Sosyal medya yöneticiliği nasıl olunur, biraz da bu konuya değinelim.

Sosyal Medya Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Sosyal medya içerik yönetimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir, iyi bir sosyal medya yöneticisi olmak için yapılması gereken şey ne olabilir, hemen ayrıntılandıralım.

Yukarıda, sosyal medya yönetimi faydaları hakkında biraz konuşmuş olduk aslında; hedef odaklı olmak, sonucu istemek vs.

Peki, bu nasıl mümkün olabilir?

Sosyal medya yönetimi tasarım odaklı bir iş alanıdır; yani, sektörünüz fark etmeksizin göze hoş gelecek görseller birincil amaçtır.

Yanı sıra, sosyal medya yönetimi ve raporlama da ayrılmaz bir bütündür. Açılımı şudur: Yapılan çalışmalar her ne olursa olsun sonuç alınabiliyor mu, raporlarla bunları değerlendirebilmek gerekir. Sosyal medya yönetimi hizmeti beklenen verimi sunmuyorsa neler yapılabileceği yine bu raporlar doğrultusunda değerlendirilmelidir.

Sosyal medya yönetimi püf noktaları bilinmesi bu açıdan çok önemlidir.

Peki, soralım: Sosyal medya yöneticisi görevleri arasında neler vardır, sosyal medya yönetimini nasıl yapıyoruz? Yani bir sosyal medya yönetimi ve reklamcılığı konusunda neler beklenebilir? Evet, bunların bilinmesi gerekir.

Profesyonel ve başarılı bir sosyal medya yönetimi nasıl yapılır, biraz daha ayrıntılı değinelim:

Sosyal medya yönetimi paketleri neler olabilir? Tasarım, video, makale… Sektöre ve içeriğe göre değişecektir.

Ayrıca, metin yazımının önemi de düşünülürse sosyal medya yöneticiliği makale konusunda hizmet sunmayı gerektirebilir, gerektirmelidir; yazım yanlışlarıyla dolu, eksik bir metinle hedefe yürüyemeyiz. Tasarımlar, videolar hazırlamak, gerektiğinde reklam konusunda yardım sağlamak, iş ortağınızın görev tanımına dâhil olabilmelidir.

Bu açıdan, sosyal medya yöneticisi freelancer olabilir, bir firmayla da çalışabilirsiniz; hiç değişmez, beklenti aynıdır: BAŞARI!

Özellikle kurumsal işletmeler için sosyal medya yönetimi nasıl olmalı, başarılı bir sosyal medya yönetimi hangi basamakları içermelidir, gerçekten çok ama çok önemlidir. Sosyal medya içeriği doğrudan algıya hitap ettiği ve yönlendirmeyi hedeflediği için, sosyal medya hesapları nasıl yönetilir, sosyal medya uzmanı ne iş yapar sorusunun yanıtı da doğrudan algı yönetimiyle ilintilidir.

Evet, sosyal medya yönetimi nedir, nasıl olmalı, en azından bir ölçüde anlattık. Artık biraz da sosyal medya yönetimi teklifi ve fiyatları konusuna gelelim mi?

Gelelim!

Öyleyse sosyal medya hesap yönetimi / yöneticiliği ücretleri nedir, ne değildir, bunu konuşmaya başlayabiliriz.

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Fiyatları

Sosyal medya reklam ve hesap yönetimi fiyatları konusunda tek ve sabit bir ücretlendirme yapmak gerçekle bağdaşmaz.

Neden?

Yukarıdaki açıklamalarımızdan da biraz anlaşılacağı ve yorumlanacağı gibi, sosyal medya yönetimi paketleri;

Özgün tasarımları,

Hashtag çalışmalarını,

Video hazırlamayı ve düzenlemeyi,

Makale yazmayı,

Yorumları yönetmeyi,

Reklam yönetimi analizlerini gerektirebilir.

Dahası, sosyal medya yönetimi yöntemleri her an ve duruma, şartlara göre değişebilir. Anlayacağınız, sosyal medya danışmanlığı fiyatı da beklentilerinizle doğru orantılı olarak değişecektir.

Bu açıdan değerlendirildiğinde tahmin edilecektir ki sosyal medya yönetimi paket fiyatları, beklentiniz hem nicelik hem nitelik açısından yükseldikçe yükselecektir. Yani, sosyal medya yönetiminde neler yapılır sorusuna pratikte bir karşılık verilmelidir ki fiyatlamayla ilgili de daha somut konuşulabilsin. Diğer bir deyişle, sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı fiyatları aslında sizin tarafınızdan belirlenmektedir.

Sonuç olarak, önemi tahmininizden de büyük bir iş alanıdır. Özellikle e ticaret sosyal medya yönetimi (satış söz konusu olduğu için) önemi birkaç kat fazladır.

İşte bu yüzden sosyal medya yöneticiliği sıralama ve başarı rotanızda birincil etkendir.

Uzun bir makale oldu. Sosyal medya uzmanlığı hakkında her şey konuşuldu. Evet, bu ayrıntılı makalemizde sosyal medya yöneticiliği nedir, nasıl yapılır, sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı fiyatları, firmaları, paketleri ve çok daha fazlası için açıklamalarda bulunmuş olduk.

Sosyal medya yönetimi ne demek, sosyal medya yöneticisi nasıl olunur, freelance sosyal medya fiyatları neye göre belirlenir? Her şey tamam, artık hazırız!

Unutmayın; doğru bir iş ortağı, başarının ön koşuludur.

Telefon

0545 255 22 47

E-mail

tubakaradagcom@gmail.com

WhatsApp

0545 255 22 47

İnstagram

@tubakaradag_