İçeriğe geç

Seslendirme Hizmeti ve Ücretleri | Online Seslendirme Ajansları

Etkili bir seslendirme için profesyonel destek

Unutmayın! Etkili bir seslendirme, hedef kitlenizi ilk andan itibaren bağlayacaktır.

SESLENDİRME HİZMETİ İÇİN HIZLI SEKMELER

Seslendirme nedir, nasıl yapılır, seslendirmen kimdir, herhangi bir seslendirme hizmetiyle reklam filmi seslendirme arasında fark var mıdır, ücretlendirme neye göre yapılır, sırasıyla konuşacağız.

Bunu yaparken bazı önerilerde de bulunmamız mümkün; hem seslendirmenler hem de seslendirme hizmeti arayanlar için.

Hazırsak, sevgili arkadaşlar, başlayalım.

Seslendirme Nedir?

Seslendirme ne demek, bu konuyla girişimizi yapabiliriz diye düşünüyorum. Seslendirme, geniş bir kavram olmakla birlikte, radyo ve televizyonda ya da dijital mecrada yayınlanacak her türlü içerik metninin kişilerce seslendirilmesidir.

İyi de bu kişiler kimlerdir? Seslendirmen kavramı da tam burada karşımıza çıkar. İyi, gereği gibi bir seslendirme, seslendirme eğitimini almış uzman kişilerce yapılabilir. İşte, bu kişiler seslendirme sanatçısıdır, seslendirmendir.

Seslendirmen ne demek, öğrendiğimize göre devam edebiliriz.

Seslendirme Sanatçısı Ne Yapar?

Bu konuya yukarıda biraz değinmiş olduk aslında ama seslendirme sanatçısı, seslendirme ekibi, ilgili metni seslendirme işini icra etmektedir, diyebiliriz.

Yani, seslendirme işi, yayın kanalıyla karşılaştığımız her türlü içeriğe hayat vermek demektir bir anlamda.

Bu noktada, seslendirme ajansları bizlere yardımcı olabilmektedir. Diğer yandan, seslendirme freelance olarak da alınabilecek bir hizmettir.

Evet, seslendirme hizmeti demişken diğer başlığımızla konuyu biraz daha ayrıntılandıralım istiyorum.

Seslendirme Hizmeti Almak İstiyorum

Seslendirme nasıl yapılır, bu hizmetten nasıl faydalanılır, bir bakalım.

Özellikle film reklam seslendirme stüdyoları, seslendirme konusunda en profesyonel olanakları sağlayan alanlardır. Bunun dışında, kendi “küçük” stüdyonuzu da oluşturabilirsiniz tabii, ki pek çok freelancer seslendirmenin tercih ettiği yöntem de budur.

Ev ortamında, profesyonel bir mikrofonla, ses geçirmez yalıtım sistemiyle (bunu basit bir süngerle bile sağlayabilirsiniz) seslendirmenizi yapabilirsiniz.

Tabii bunun için bir metne de ihtiyacımız olacak. Seslendirme metin olmadan olur mu, olmaz!

Reklam seslendirme metinleri genellikle reklam senaristleri tarafından hazırlanır, seslendirme için uygun hâle getirilir. Seslendirmene de bu metni canlandırmak kalır.

Tam bu noktada hemen araya girelim. Etkili ve profesyonel bir reklam metni yazdırmak konusunda buradan daha ayrıntılı bilgi edinebilir, sizin için en uygun senaryoyu yazmamız için bizden destek alabilirsiniz.

Yalnızca reklam seslendirmeleri değil, tüm içeriklerin metin olarak hazırlanması gerekecektir elbette. Doğaçlama seslendirme konusu daha farklı bir alana dâhildir.

Seslendirme hizmeti almak isteyenler, ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda bir tercih yapabilirler; kurumsal ajanslar ve freelance çalışanlar arasında yapılacak bir tercihtir bu.

Özellikle reklam seslendirme nasıl yapılır diye soranlar için diyebiliriz ki, ev ortamında, rahat ve kolay şekilde seslendirme gerçekleştirilir, bu hizmetten de gönül rahatlığıyla faydalanılabilir.

Pek çok kişinin tercih ettiği yöntem de budur. Bu seslendirme hizmetleri hem yeterince kaliteli hem de daha uygun fiyata olacaktır.

Bu durumda, seslendirme şirketleri araştırmaksızın bütçenize uygun bir freelancer ile çalışabilirsiniz. Reklam tanıtım filmi seslendirme, sunum ve öğretici video seslendirme gibi konularda iyi bir hizmete ihtiyacınız varsa, seçim yapmanız daha kolay olacaktır.

Seslendirme İçin Yapay Zekâ Seçeneği

Seslendirme online olarak da yaptırılabilir. Nasıl mı?

Gelişen teknolojiyle birlikte yapay zekânın da ivme kazandığını, kullanım alanlarının yaygınlaştığını biliyoruz. O kadar ki insanlığın geleceğini bile tehdit edip etmediği tartışmaları yaşanmaktadır.

Konumuza dönersek; eğer bir seslendirme ihtiyacınız varsa, evet, örneğin reklam seslendirme yapay zekâ ile yapılabilir. Pek çok sektörde, sayısız içerikte seslendirmelerin artık yapay zekâ ile yapıldığını da görüyoruz. Üstelik, çok çeşitli reklam sitesi ve uygulaması olduğu için farklı tonlarda, farklı dillerde seslendirmeleri de elde edebiliyoruz.

Çok güzel bir imkân, sizce de öyle değil mi?

Reklam Seslendirme Ajansları

İyi de özellikle video seslendirme yapay zekâ ile yaptırılabiliyorsa seslendirmenler için rekabet durumu olumsuz etkilenmiyor mu? Etkileniyor.

Seslendirme cast ajansları elbette en nitelikli hizmeti sunmaktadır. Erkek kadın seslendirme sanatçıları seçeneklerinin fazlalığı, vurgu ve tonlamadaki kusursuzluk, dinleyici kitlesi üzerinde bırakacağı etki gibi birtakım önemli etkenler, gerçek kişi seslendirmelerinin değerini bizlere göstermektedir.

Öte yandan, diyelim bir internet video kanalınız var ve düzenli olarak içerik girmeniz gerekiyor, yani seslendirme ihtiyacınız fazla. Bu durumda, elbette yapay zekâ seslendirmeleri sizler için çok iyi bir seçim olacaktır; hem nitelik ama hem de maliyet açısından.

Bazı seslendirme firmaları, müşterilerine yapay zekâ seslendirme konusunda da hizmet verebilmektedir.

Ücretlendirme mi? Evet, tam da oraya gelmiştik!

Bu arada, örnek seslendirmelerimizi dinleyebileceğiniz, özellikle animasyon reklam filmi örneklerimizi izleyebileceğiniz sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam Seslendirme Ücretleri

Yapay zekâ seslendirme programı var, güzel. Seslendirme reklam ajans ve freelancerlar üzerinden de yaptırılabiliyor, bu da güzel. Tercihimizi belirleyen en önemli etkense ücretlendirmedir.

Seslendirme fiyatları, almak istediğiniz hizmetin içeriğine ve uzunluğuna göre değişecektir. Reklam metni seslendirmesi, kitap seslendirme, santral ya da teatral seslendirme gibi pek çok farklı alt alanı bulunan bu sektörde, ücretlendirme için metin uzunluğu da birincil değişkendir.

Diyelim ki reklam seslendirme ücretleri için araştırma yapıyoruz, neye göre bilgi alacağız? Seslendirme reklam metinleri kelime sayısı baz alınır ve ona göre bir fiyat çıkarılır.

Genellikle yüz (100) sözcük üzerinden hesaplanır fiyatlar.

Seslendirme süreci hesaplama konusu işte bu kadar kolaydır aslında.

Reklam metinleri çoğunlukla 1 dakika (yaklaşık 100 sözcük) olduğundan, çalışmayı düşündüğünüz seslendirme sanatçısından 100 sözcük üzerinden bir ücret almanız yeterlidir.

Seslendirme reklam metinleri bu noktada büyük önem arz etmektedir çünkü hem kısa, hem öz hem de etkileyici bir metin olmalı ki hedef kitlenize doğrudan hitap ederken daha düşük ücretler de ödeyebilin.

Seslendirme yapan zekâ ile yaptırılacaksa, bunun için genellikle çeşitli programlar tercih edilecektir. Bu programları kullanmanız için de tek seferlik ya da aylık gibi farklı ücretlendirmelerle karşılaşacağınızı hatırlatalım.

Eveeet, bir makalemizin daha sonuna geldik! Seslendirme hizmeti nedir, seslendirme sanatçısı kimdir ve ne yapar, seslendirme konusunda yapay zekâ seçeneği ve seslendirme ücretleri gibi pek çok konuya değindik. Aradığını bulabildiğiniz dileklerimizle.

Herkese çok sevgiler…

Etkili bir seslendirmeyle hedef kitlenize doğrudan hitap edebilirsiniz.

Seslendirme ihtiyaçlarınız için hemen bize ulaşın!

Telefon

0545 255 22 47

WhatsApp

0545 255 22 47

E-mail

tubakaradagcom@gmail.com

İnstagram

@tubakaradag_